Information
    Windows update impacting certain printer icons and names. Microsoft is working on a solution.
    Click here to learn more
    Information
    Need Windows 11 help?
    Check documents on compatibility, FAQs, upgrade information and available fixes.
    Windows 11 Support Center.
  • post a message
    Information
    Windows update impacting certain printer icons and names. Microsoft is working on a solution.
    Click here to learn more
    Information
    Need Windows 11 help?
    Check documents on compatibility, FAQs, upgrade information and available fixes.
    Windows 11 Support Center.
  • post a message
Guidelines
We have new content about Hotkey issue, Click here to check it out!
Check out our WINDOWS 11 Support Center info about: OPTIMIZATION, KNOWN ISSUES, FAQs, VIDEOS AND MORE.
HP Recommended
Hp Probook 4540s
Microsoft Windows 10 (64-bit)

Selamlar,

Yaklaşık 1.5 - 2 yıldır aradığım fakat bir çözüm bulamadığım ve forumlarda bir umut çözüm üretmeye çalıştığım bir sorun bu.

Şimdi öncelikle cihazım: Hp Probook 4540s

Başta sorundan bahsedeyim biraz. Ses dosyasını buraya eklerim. https://drive.google.com/file/d/16hsWS5VHh4KIVGmu2EygINMQOWUiIEGh/view 

Böyle bir ses Windows'ta bazen açıldıktan hemen sonra bazen birkaç saat sonra bir anda böyle bir ses oluyor.

Ses hopörlerden geliyor ve windows'ta ses olarak algılamıyor. Cihazın sesini kısınca seste kıslıyor ama kasma hala devam ediyor.

Ses geldiğinde mausepad çalışmıyor klavye çok geç işliyor ve takılı kalıyor.

Tek çözüm linux kurdum fakat linux'ta fazla idare edemedim ve tekrar windows kurdum. İlk gün güncellemeden sonra yaptı ve 2 haftadır hiç olmadı sabahtan akşama kadar bilgisayarı kullandım.

Fakat dün nedense bir anda tekrar yapmaya başladı bilgisayarım hemen kapattım. Biraz sonra açtığımda tekrar öyle açıldı ve tekrar kapattım. Bu sabah açtığımda bir sorun olmadı ama şuan hala korkarak kullanıyorum ya sorun tekrar olursa diye.

Ses olduğunda bilgisayar kullanılmaz hale geliyor.

Bilgisayar açılırken bios'ta (sesi eklerim ama bu olduktan sonra biosta bip sesi başladı bunuda belirtmek isterim) 6-8 arası bip sesi geliyor tam sayamadım.

Sizin önerebileceğiniz bir çözüm var mı en azından şu uzaktan eğitimde yapmasın. Zaten oyun oynadığım yok seneye üniye hazırlanacam 2 sene idare etse yeter.

Benim aklımda şu var belki bir hata raporu alabilirsek en azından neyden kaynaklanmış olabilir bunu çözeriz.

Not: Bu arada eklemek istedim sorun Windows'un olay günlüğünde de gözükmüyor yada ben bulamadım çok garip.

Benim şahsen şüphelendiğim ve eksik sürücüler konusunda da belirttiği üzere düşündüğüm birkaç sorun düşündüm sizce bunla bağlantısı olabilir mi ?

1-Ekran kartı arızası (cihazda 2 ekran kartı var sanırım amd olanda bir sıkıntı olabilir mi? Sürücü sorunundan dolayı şüphe ettim.)
2-Bellek arızası (4+2GB olmak üzere toplamda 6gb ram var. Aldığımdan beri böyleydi. Bios sesinden dolayı şüphe ettim.)
3-Bu arada laptopun klavyesinde biraz sorunlar var baya tuş çalışmıyor sanırsam zamanında ufak bir sıvı teması olmuştu. Acaba bunla bağlantılı olabilir mi? (Ses sırasında mausepad çalışmıyordu. Ve benim mausepad'in ayarlarında klavyede yazı yazarken otomatik deaktif oluyor yani ondan böyle bir sonuç çıkardım bence.)

Evet böyle buraya kadar okuyup derdime ortak olduğunuz için teşekkür ederim eğer çözüm bulabilirsek çok güzel olur bir fikri olan varsa yada bir öneri vermek isteyen yazabilir.

Teşekkür ederim....

1 REPLY 1
HP Recommended

Hey @Akansus  !

Hope your doing fine! 

Thank you for visiting our English HP Support Community. We are only able to reply to posts written in English. To insure a quick response it would be advisable to post your question in English.

Thank you for your understanding.

Regards.

I work on behalf of HP.
HP Support Community Moderator
† The opinions expressed above are the personal opinions of the authors, not of HP. By using this site, you accept the <a href="https://www8.hp.com/us/en/terms-of-use.html" class="udrlinesmall">Terms of Use</a> and <a href="/t5/custom/page/page-id/hp.rulespage" class="udrlinesmall"> Rules of Participation</a>.